Česko-německý fond budoucnosti
česky deutsch

Aktuality

Lipsko otevírá výstavu ČNFB „Totálně nasazeni“

Nucená a otrocká práce – město Lipsko představuje v Nové radnici poprvé výstavu „Totálně nasazeni“ (Im Totaleinsatz) Česko-německého fondu budoucnosti. 250 osobních dokumentů a fotografií – převážně ze soukromých rukou – umožňují hluboký vhled do pracovního nasazení a nelidských životních podmínek...

více

Deklarace se rodila těžko, ale uspěla (pravo.novinky.cz)

Kalendář nám v roce 2012 nadělí v česko-německých vztazích celou řadu výročí: tragických – jako je vzpomínka na barbarskou mstu nacistických okupantů v červnu roku 1942, ale také potěšitelných – jako je 20. výročí smlouvy o dobrém sousedství a přátelské spolupráci dne 27. února a dnes 15. výročí Česko-německé deklarace.
více

Nové projekty schválené - Od „Czech in!“ po „Šílenou krev“

(Praha) I po 14 letech intenzivního podporování projektů přišly do Česko-německého fondu budoucnosti (ČNFB) na toto čtvrtletí opět desítky žádostí. Správní rada Fondu budoucnosti se o podpoře česko-německých projektů radila ve dnech 6. a 7.12.2011 v Černínském paláci, sídle českého ministerstva zahraničí.

více

Radiožurnál: "Česko-německý fond budoucnosti chce přesvědčit o důležitosti němčiny"

Čím dál méně Čechů se domluví plynně německy, což poškozuje ekonomické i běžné styky s Německem. Česko-německý fond budoucnosti proto vyhlásil projekty na podporu německého jazyka...

více

Tisková snídaně: Nové projekty, téma roku a romská menšina

Zástupci Česko-německého fondu budoucnosti informovali dnes v Českém centru v Praze o aktuálně schválených projektech a poprvé vyhlášeném „tématu roku“, kterým je podpora jazyků. Ředitelé Fondu budoucnosti rovněž vyjádřili svoje znepokojení nad společensky napjatou situací v severních Čechách.

více
 
Česko-německý fond budoucnosti