Česko-německý fond budoucnosti
česky deutsch

Aktuality

Dreams and Nightmares – Centrum pronásledovaných umění Solingen hostem v Praze

Dreams and Nightmares / Sny a noční můry – Centrum pronásledovaných umění Solingen představuje českému publiku umělecká díla otřesné krásy a dech beroucí expresivity.Vytvořili je němečtí umělci v první polovině 20. století, umělci, kteří se svým životem a dílem stavěli proti bezpráví, diktatuře a intoleranci.
více

„Více témat pro budoucnost“ - 25,5 mil. Kč pro nové projekty

(Praha) V Černínském paláci, sídle českého ministerstva zahraničí, dostalo ve dnech 2. a 3. dubna opět zelenou 213 česko-německých žádostí o podporu projektů. Správní rada Česko-německého fondu budoucnosti (ČNFB) schválila v prvním čtvrtletí 2012 celkem více než 25,5 mil. Kč, aby umožnila další intenzivní setkávání a spolupráci lidí z obou zemí.

více

Správní rada ČNFB zasedala v novém složení

Ve dnech 2. a 3. dubna se na ministerstvu zahraničí ČR v pražském Černínském paláci sešla správní rada ČNFB. Přítomni byli také oba její noví členové.

více

Praha a Berlín se před 20 lety smířily (e15)

Nový základ vztahů mezi oběma zeměmi, tak charakterizuje po dvaceti letech od podpisu česko-německou smlouvu o spolupráci jeden z jejích tvůrců, bývalý německý ministr zahraničí Hans-Dietrich Genscher. Ten současný, Guido Westerwelle, nyní v Praze apeloval na nejvyšší ústavní činitele, aby Česko neopouštělo hlavní integrační proud Evropské unie a připojilo se k fiskálnímu paktu.

více

Ve šťastné kapitole dějin (lidovky.cz)

ÚHEL POHLEDU Smlouva o dobrém sousedství z roku 1992 je mezníkem v česko-německém sousedství Před dvaceti lety podepsaly Německo a Česká a Slovenská federativní republika smlouvu o dobrém sousedství.
více
 
Česko-německý fond budoucnosti