Česko-německý fond budoucnosti
česky deutsch

Aktuality

Fond budoucnosti schválil téměř 20 milionů korun na nové projekty

Správní rada Česko-německého fondu budoucnosti (ČNFB) rozhodla ve dnech 20. a 21. června, že opět poskytne téměř 20 milionů korun na česko-německé partnerské projekty. Toto grémium tím dalo na svém čtvrtletním zasedání na pražském ministerstvu zahraničí zelenou 174 žádostem o podporu projektů.

více

Nadace EVZ a ČNFB si společně připomínají památku lidických obětí

Nadace „Připomínka, odpovědnost a Budoucnost“ a „Česko-německý fond budoucnosti“ si společně připomínají památku lidických obětí. V ranních hodinách dne 10. června 1942 shromáždili německé policejní síly obyvatele české obce Lidice. Všichni místní muži byli zastřeleni, ženy byly odvlečeny do koncentračního tábora Ravensbrück. Většina dětí byla deportována do Polska a později zavražděna. Vesnice byla vypálena, domy byly srovnány se zemí. 

více

Frankfurt: „Institut pro dějiny města“ prezentuje výstavu Totálně nasazeni (Im Totaleinsatz), připravenou ČNFB

„Město bylo jedním lágrem pro nuceně nasazené“, říká Lutz Becht z Institutu pro dějiny města o Frankfurtu nad Mohanem za druhé světové válce. Desítky tisíc nuceně nasazených, případně válečných zajatců byly v neustálé pohotovosti. Mezi nimi také stovky českých nuceně nasazených. Až do 26. 6. 2012 představuje frankfurtský Institut pro dějiny města výstavu „Totálně nasazeni. Nucené nasazení českého obyvatelstva pro Třetí říši“.

více

Ústí nad Labem: výstava „Svoboda a láska“ o německé literatuře v Československu

Výstavu „Svoboda a láska“ o německé literatuře v Československu připravilo Muzeum Montanelli, Collegium Bohemicum a Pražský literární dům německého jazyka. Výstava se zabývá historií zaniklé německé literatury v českých zemích.
více

Přes Grenzen - über hranice hinweg: Večer krátkého filmu v Plzni

Česko-německé fórum mládeže zve srdečně k prvnímu česko-německému večeru krátkých filmů „ Přes hranice“, který se koná 25. 5.2012 v Moving Station v Plzni (budova nádraží na Jižním předměstí). Co čeká na návštěvníky? Večer začíná v 19 hodin výběrem českých a německých krátkých filmů a končí velkým překvapením.
více
 
Česko-německý fond budoucnosti